X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

زیبابودن و همسر خوبی بودن
این سری دوم وبلاگ است متاسفانه سری اول بدون هیچ دلیلی فیلتر شد 
افزایش انعطاف مفصل ران را  
Flex Your Hips

شاید بتوان به جرات گفت کمتر پوزیشنی در روابط زناشویی وجود دارد که در آن انعطاف پذیری مفصل ران نقش نداشته باشد . در حقیقت کسانی که در این مفصل دچار درد یا سفتی یا محدودیت حرکتی هستند از برقراری یک رابطه ی زناشویی لذتبخش بی بهره خواهند بود . لذا پرداختن به مشکلات این مفصل در این موضوع از درجه ی اهمیت بالایی برخوردار است .

در مفصل ران عضلات زیادی دخیل هستند .در بین این عضلات ، عضلات خم کننده ی ران ( hip flexors  ) بسیار مهم هستند و در این میان نقش عضله ی ایلیاکوس ( iliacus ) بسیار حائز اهمیت است . قبل از هر چیز باید شما را با آناتومی مختصری از این عضله آشنا کنم . این عضله از قسمت فوقانی استخوان ران ( femur ) منشاء گرفته و به استخوان لگن متصل می شود . شما می توانید محل اتصال این عضله را در تصویر زیر بخوبی مشاهده نمایید .


این عضله مانند عضلات باسن ، در افرادی که کار اداری دارند و روزانه حدود ۸ ساعت پشت میز می نشینند دچار کوتاهی ، سفتی و نهایتا درد می شوند . لذا توجه به کشش این عضله در این افراد بسیار حائز اهمیت است . برای رفع مشکل اینجانب تمرین کششی اختصاصی داینامیک ( dynamic stretching ) برای این عضله را در اینجا ارائه خواهم داد و امیدوارم مورد توجه خوانندگان محترم وب قرار گیرد .

تکنیک حرکت :

* ابتدا روی یک پد بدنسازی زانو بزنید . سپس یک پا را جلو گذاشته و زانوی آنرا ۹۰ درجه خم کنید و کف آن پا را روی زمین قرار دهید .

* پای دیگر را همانطور که ساق آن به زمین چسبیده قرار دهید و دستها را روی کمر بگذارید و بدنتان را به سمت جلو شیفت دهید تا در این عضله احساس کشش کنید


      

* مقدار کشش :

            تا 10 بشمارید و سپس رها کنید و این تمرین را برای هر پا 6 - 5 بار تکرار نمایید .

تمرین پیشرفته تر :

           در مراحل پیشرفته تر میتوانید برای کشش بیشتر با دست همانطرف از مچ پا گرفته و آن را به سمت عقب و باسن بکشید .


* یکی دیگر از انواع این حرکت این است که در کنار یک تخت دراز بکشید و یک پا را در حالی که صاف است از لبه ی تخت رها کنید و پای دیگر را که روی تخت است طوری خم کنید که به سینه بیاید و سپس با دستها آنرا به سینه بچسبانید . به شکل زیر توجه کنید :[ یکشنبه 30 تیر‌ماه سال 1392 ] [ 02:33 ق.ظ ] [ رضا ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

آمار سایت
تعداد بازدید ها: 187828